Server Zamanı : 18.04.2014,  Cuma  03:37
Kelime
Fotoğraflarda Forumda Kritiklerde Fotoğrafçılarda 

 


 SİTE YARDIM

Untitled Document
PROFIL BİLGİSİ GÜNCELLEME

Fotoalem 'e giriş yapıp ana sayfaya yönlendiğinizde, aşağıdaki gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Ana sayfada, kırmızı şerit içine yazılı olan; "Sayın üyemiz; Extra Profil bilgileriniz güncellenmemiş görünmektedir. Extra Profil bilgilerinizi güncellemek için tıklayınız" uyarı yazısı açtığınız Ana Sayfa 'da

15.jpg
Uygulama ekran görüntüsü - 7

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, ekranınızda görünüyorsa,  linki tıklayarak Extra Profil bilgilerinizi güncellerseniz, bir daha uyarı yazısı size görünmeyecektir.

Profil Bilgilerini Güncellemek :
Profil sayfanızda görülen bazı bilgilerin ve sayfa dizaynının tarafınızdan her zaman yapılması olasıdır. Belli periyotlarla, profil sayfanızdaki avatarınızı veya arkaplan müziğinizi değiştirebilirsiniz.


Uygulama ekran görüntüsü - 8

Bu sayfada yazılı olanlar, profil sayfanızdaki bilgileri nasıl değiştireceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Profilinizdeki bilgilerinizi güncellemek için; üst menü bandındaki Kişisel + Penceresi altında bulunan, Profilim + alt penceresi içinden, Profil Bilgi Değişikliği sayfanıza ulaşabilirsiniz. (Uygulama ekran görüntüsü-8 de görüldüğü gibi)


Uygulama ekran görüntüsü - 9

Yukarıda Uygulama ekran görüntüsü - 9 da görülen profil güncelleme sayfanızın gerekli olan yerlerini doldururken, lütfen kırmızı ile yazılı uyarı notlarına dikkat ediniz. Bilgilerin doğru olması, bu bilgilerin sadece Fotoalem bünyesinde saklı kalacağı ve kimse ile paylaşılmayacağı konusunda emin olabilirsiniz. Sizin istemediğiniz hiçbir bilgi, bir başkası üçüncü bir kişi ya da kurumla paylaşılmaz.

Bu sayfadaki, Adınız ve Soyadınız, Kullanıcı Adınız (Nickname), Telefon numaranız sizin tarafınızdan sonradan değiştirilemez. Bu bölümlerin değişmesi için mutlaka yönetim kararı gerekir ve yazılım ekibinin müdahalesi ile mümkündür. Yukarıdaki adı geçen bilgilerin değişmesi için iletişim mailimizi kullanarak ilgi departmana ulaşıp geçerli sebeplerinizi de yazarak isteğinizi bildirebilirsiniz.

E-Mail adresinizi, Yaşadığınız Ülke ve Şehri, profil sayfanızda görülecek olan ve sizin profilinizi incelemeye gelenlere hakkınızda ipuçları veya bilgi verecek olan açıklayıcı metninizi (Hakkınızda Kısa Bilgi) boşluğuna yazabilirsiniz. Uzmanlık alanınızdan kasıt, fotoğraf olarak uzmanlık alanınız kastedilmektedir. Fotoğrafın hangi dalı sizin ilgi ya da uzmanlık alanınıza giriyorsa onları yazabilirsiniz. Birden çok alan var ise araya ; (noktalı virgül) koyarak yan yana yazabilirsiniz. Bunlar profil sayfanızda alt alta çıkacaktır.

Fotoalem 'e ilk kayıt olurken de doldurmanız gereken yerlerin, mutlaka doğru bilgilerle yapılması gerekir. Aksi halde, Fotoalem üzerinden yapacağınız çoğu işlemlerde iletişim kopukluğu yaşabilirsiniz. Örneğin, unuttuğunuz şifreniz size sadece SMS ile gönderilir. Eğer kayıt anında yanlış telefon yazarsanız, şifreniz size gönderilemez. Zaman zaman fotoalem'den haberler, bültenler, e-mail ile üyelere gider. Aynı zamanda, fotoğrafınıza yapılan yorumlar ve PM mesajlar, on-line olmadığınız durumlarda size e-mail ile bildirilir. Yanlış e-mail bilgisi size bunların ulaşamaması demektir.


Uygulama ekran görüntüsü - 10

Profil sayfanızdaki sayfa zemin renginizi, buna uygun olarak burada yazacağınız metin rengini, dilediğiniz biçimde tercih edebilirsiniz. Burayı boş geçerseniz, profil sayfanız default olarak beyaz zemin ve siyah yazı şeklinde açılacaktır. Yaptığınız değişiklikleri veya hali hazırdaki sayfa stilinizi hemen sağ taraftaki Ön İzleme penceresinden izleyebilirsiniz.

Profil sayfanızda görülen, avatarınızın bulunduğu ve içinde size ait bilgilerin yer aldığı sütun, profil sayfanızın sağında veya solunda olabilir. Bu tercih tümüyle size alttir. Dilediğiniz şekilde ayarlayabilir, dilediğiniz anda dadeğiştirebilirsiniz.

Profilinize Fotoğraf Eklemek : Profil sayfanızda, fotoğraf için ayrılan yer 300x300 pixeldir. Yüklediğiniz fotoğraf sistem tarafından bu ölçülere uygun olarak ve uzun kenarı 300 pixel olacak şekilde boyutlandırılıp yerine konur. Avatar yüklemek için, Profilime Fotoğraf Ekle penceresindeki Gözat tuşu ile, önceden belirlediğiniz avatar fotoğrafınızı seçin. Daha sonra, hemen yanındaki Gönder butonu ile Fotoalem 'deki profil sayfanıza yükleyebilirsiniz.

Profilinize Arkaplan Müziği Eklemek : Profil sayfanızda, arkaplan müziğiniz veya Medya dosyasınız (film, slayt-show) için ayrılan dosya boyutu 6 MB dır. Bu boyutun üstündeki büyüklükteki medya dosyalarını sistem yüklemenize izin vermez. Yükleyeceğiniz medya dosyası uzantısı, kırmızı uyarı notlarının içeriğine uygun olmalıdır.

Arkaplan müziği yüklemek için, Profilime Medya Dosyası Ekle penceresindeki Gözat tuşu ile, önceden belirlediğiniz medya dosyanızı seçin. Daha sonra, hemen yanındaki Gönder butonu ile Fotoalem 'deki profil sayfanıza yükleyebilirsiniz.

 
Uygulama ekran görüntüsü - 11

Gerek avatar, gerekse arkaplan müziği yada medya dosyasının başarılı bir şekilde eklendiğini sistem size yeşil bir bant içinde belirtir. Bu bant görülmemiş ise, mutlaka bir yerlerde eksik ya da hatalı bir işlem yaptınız demektir. Bu durumda, istediğiniz değişikliler profilinize işlenmez. Kırmızı uyarı notlarına göz atarak işlemleri yeniden denemenizi öneririz.

Profil güncelleme sayfanınızın sonlarına doğru, fotoğrafçı düzeyinizi belirleyeceğiniz üç tane seçenek vardır. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Burası sistem tarafından, default olarak Orta düzeyde fotoğrafçıyım şeklinde görünür. Siz istediğiniz değişikliği mauel olarak bu kutucukları işaretleyerek yağabilirsiniz.

Bunun devamında isteğe bağılı bazı özellikler, devreye girer ya da girmez. Bu tercihlerinizi sizin tarafından yapılması veya zaman içerisinde güncellenmesi her zaman olasıdır.
Sizce uygun olan gerekli boşluklar doldurulduktan sonra, en alttaki Değiştir butonuna basarak, yazdığınız bilgileri profil sayfanız üzerine göndermiş olursunuz. Bu sayfada, en sonunda, Gönder butonuna basmadan çıkarsanız, yapmış olduğunuz değişiklikleri sistem algılayamayacak ve değişiklik gerçekleşmemiş olacaktır.

Yukarıdaki açıklamaların dışında, eğer varsa, olası sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede size yanıt verilecektir.